Jesteś tutaj: Tani Opał Poradnik Węgiel orzech Podstawowe informacje

Co to jest węgiel orzech?

      Często dopiero z nastaniem pierwszych mrozów właściciele domów oraz przedsiębiorstw zostają zmuszeni do podjęcia decyzji w jaki opał się zaopatrzyć. Szczególnym i niesłabnącym powodzeniem wśród nich cieszy się węgiel orzech. Przeznaczony jest do spalania w piecach zasypowych, konwencjonalnych, kuchniach węglowych, a także w różnego rodzaju kominkach.

      Jest to typ węgla kamiennego wyodrębniony przede wszystkim przez wzgląd na granulację, wahającą się w przedziale 20-40mm, co wpisuje go na listę tak zwanych węgli grubych. Ponadto należy on do węgli płomiennych, palących się długim i silnie świecącym płomieniem. Niska zawartość siarki (0,7 -1,7%) gwarantuje rewelacyjne spalanie, a także eliminuje zagrożenie powstawania szlaki czy osadzania się cząstek sadzy w przewodach kominowych. Do niewątpliwych zalet tego materiału opałowego trzeba zaliczyć niską popielatość, która bezpośrednio pozwala zmniejszyć częstotliwość opróżniania komory spalania, oszczędzając tym samym nakład pracy i czasu osoby odpowiedzialnej za obsługę pieca. Niewielki stopień zanieczyszczeń czyni z tego rodzaju paliwa opał ekologiczny i przyjazny środowisku. Najistotniejszym faktem, który decyduje o tak częstym wybieraniu orzecha przez klientów są wartości opałowe, wyższe niż w przypadku węgli brunatnych.

      Opał ten można mieszać ze wszystkimi innymi klasyfikowanymi paliwami stałymi, co pozwala zachować użytkownikom wpływ zarówno na tempo spalania, jak i kontrolować stałe wydatki przeznaczane na ogrzewanie. Warto zakupić węgiel orzech w specjalnych, przystosowanych do utrzymania odpowiedniej wentylacji workach, które wygodnie można przetransportować do kotłowni. Taki produkt dostępny jest bezpośrednio w naszym sklepie internetowym.

Zobacz także:
Węgiel workowany - Dlaczego lepiej kupować węgiel workowany?

Dodaj komentarz