Jesteś tutaj: Tani Opał Poradnik Zakupy Gwarancja suchości węgla

Co to jest Gwarancja Suchości Węgla?

      Gwarancja Suchości Węgla to oznaczenie produktu, gwarantujące, że znajdujący się w opakowaniach opał jest wysuszony, a więc zarówno w opakowaniach jak i na powierzchni węgla nie znajduje się wilgoć. Gwarancję można rozumieć jako swoiste ubezpieczenie, uprawniające Państwa do zwrotu towaru jako niezgodnego z umową jeżeli znajdujący się opał, po otwarciu opakowania, będzie mokry. Jeżeli ten czynnik jest dla Państwa istotny, warto wybierać produkty z gwarancją, dające pewność, że otrzymany opał spełni Państwa oczekiwania.

      Węgiel, który dociera do Państwa, przechodzi wiele etapów. Od wydobycia poprzez sortowanie, transport, składowanie czy pakowanie. Na każdy z tych etapów wpływ mają zmienne warunki atmosferyczne. Nie powodują one zmiany parametrów fizykochemicznych węgla lecz mają wpływ na jego wilgoć powierzchniową. To ten rodzaj wilgoci jest widoczny i przysparza najwięcej problemów, a w ostateczności może spowodować konieczność suszenia węgla po jego zakupie.

      Zakup węgla bez gwarancji nie oznacza, że otrzymany opał będzie wilgotny, a jedynie, że istnienie jego wilgoci powierzchniowej jest zależne od warunków atmosferycznych w jakich produkt był przygotowywany. Często zdarza się, że otrzymany przez Państwa węgiel jest suchy pomimo braku etapu suszenia podczas produkcji. Zakup węgla z Gwarancją Suchości jest możliwy na stronie sklep.taniopal.pl.

Zobacz także:
Zawartość wilgoci - Jaką zawartość wilgoci powinien mieć dobry ekogroszek?
Wysoka wilgotność - Co się stanie jeśli ekogroszek będzie mokry?
Suszenie węgla - Czy ekogroszek można suszyć?

Dodaj komentarz